تزریق ژل در گونه

امروزه یکی از شایع ترین راه های زیباسازی و جوانسازی صورت ، تزریق ژل در گونه است. گونه ، قسمت بسیار مهم صورت محسوب می شود. این ناحیه از صورت ، اصولاً با بالا رفتن سن دچار افتادگی یا فرورفتگی می شود و به طور کلی حالت برجسته بودن خود را از دست می‌دهد.افتادگی در گونه در زیر گونه نیز تاثیر می گذارد ؛ از این رو تو رفتگی لپ ، خط و چین و چروک در ناحیه مورد نظر هویدا می شود. اگر شما نیز به دلیل تو رفتگی گونه ، تناسب چهرتان را از دست داده اید ، می توانید با تزریق ژل ، تناسب چهره خود را به دست آورید. در ادامه اطلاعات کاملی در رابطه با این فرآیند زیبایی شرح می دهیم. در این مقاله از خانم دکتر الهام کفائی ، بهترین دکتر پوست ، مو و زیبایی در تهران ، درمورد تزریق گونه در ژل مفصل توضیح داده شده است.

 

تزریق ژل در گونه _ دکتر الهام کفائی

 

تزریق ژل در گونه

ژل ها یا همان فیلر ها ، مواد ژلی مانند هستند که جهت حجم دهی ، جوانسازی و رفع چین و چروک صورت مورد استفاده قرار می گیرند. این مواد در واقع با زاویه سازی صورت یا کانتور ، تقارن و تناسب را میان اجزای صورت ایجاد می کنند. بدین ترتیب ، تزریق ژل در گونه از محبوب ترین روش های پر کردن صورت و جوانسازی است . این روش غیرتهاجمی ، نسبت به عمل پروتز نه تنها هزینه بسیار کمتری دارد ، بلکه بدون جراحی و بیهوشی انجام می شود.

کاربرد و مزایای تزریق ژل در گونه

 • ایجاد زیبایی در گونه
 • ایجاد تقارن و تناسب صورت و گونه
 • از بین رفتن لاغری صورت که بر اثر بالا رفتن سن ، کاهش وزن و دیگر موارد ایجاد شده است.
 • ترکیبات تشکیل دهنده ژل ها در کلاژن سازی ، افزایش ابرسانی و دیگر موارد تاثیر گذار هستند.
 • تقویت و پر کردن گونه ها
 • اصلاح و رفع خطوط عمودی لب
 • ایجاد تقارن و یک دست شدن پوست گونه
 • برطرف کردن چروک ایجاد شده روی گونه
 • تقویت و حفظ تراکم پوست مانند گونه ها و شقیقه
 • برطرف کردن خطوطی که در اطراف بینی و دهان همچون خطوط لبخند وجود دارند.

 

تزریق ژل در گونه _ دکتر کفائی

 

اقدامات قبل از تزریق ژل در گونه

به منظور نتیجه گیری بهتر از فیلر گونه ، تسریع در روند بهبودی و ترمیم و داشتن یک تزریق ایمن، رعایت مراقبت های قبل و بعد از انجام این فرآیند الزامی است. در ادامه مهم ترین اقدامات قبل از انجام پروسه مذکور زیبایی را بیان می کنیم:

 1. مهم ترین و اولین اقدام قبل از برجسته سازی گونه ، انتخاب یک پزشک مجرب و با تجربه در تهران یا محل سکونتتان است. انتخاب یک پزشک مجرب احتمال بروز عوارض را کاهش می دهد و در حصول بهترین نتیجه از فیلر گونه ، موثر است
 2. به مدت 14 روزقبل از تزریق ، از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ، خودداری نمایید.
 3. مصرف داروهایی مانند آسپرین که باعث رقیق شدن و انعقاد خون می شوند را به مدت 2 هفته قبل ازانجام فرآیند گونه ، متوقف نمایید.
 4. آزمایشات تجویز شده توسط پزشک را به طور کامل انجام دهید.
 5. چنانچه مبتلا به بیماری مزمنی هستید یا از داروی خاصی استفاده می کنید، پزشک خود را در جریان بگذارید.
 6. چنانچه به داروی خاصی حساسیت دارید، پزشک خود را از آن مطلع سازید.

 

تزریق ژل در گونه _ دکتر کفائی

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل در گونه

 1. بعد از اتمام فرآیند برجسته سازی ، وجود مقداری تورم و کبودی جزئی ، طبیعی است و جای نگرانی ندارد.
 2. به منظور کاهش تورم در سه روز اول بعد از انجام پروسه ، از کمپرس آب سرد استفاده کرده و در سه روز دوم از کمپرس آب گرم استفاده کنید. (برای استفاده از کمپرس آب سرد و آب گرم، ده دقیقه کمپرس را برروی محل مورد نظر قرار داده و نیم ساعت استراحت کنید.)
 3. مصرف نمک را به حداقل برسانید ، این کار در کاهش تورم موثر است.
 4. از حمام های طولانی مدت ، سونای بخار و خشک در سه هفته اول فرآیند برجسته سازی گونه ، پرهیز کنید.
 5. از ماساژ یا فشار ناحیه مورد نظر اجتناب کنید.
 6. راه رفتن های محکم و سریع که منجر به تشدید تورم می شود ، اجتنبا کنید و به آرامی راه بروید.
 7. از انجام فعالیت ها و کارهایی که به بدن فشار می آورد در طول دوره نقاهت خودداری نمایید.
 8. از لوازم آرایشی و کرم های ضد آفتاب به مدت 24 ساعت پس از تزریق فیلر ، استفاده نکنید.
 9. افراد معمولاً به دلیل کم تحرکی ، دچار یبوست می شوند. برای حل این مشکل از موادغذایی حاوی فیبر بالا ، میوه های تازه ، ماهی و میگو در رژیم غذایی خود به میزان زیاد استفاده نمایید.

 

تزریق ژل در گونه _ دکتر کفائی

 

هزینه تزریق ژل در گونه د تهران

هزینه این پروسه زیبایی ، با توجه به میزان ژل لازم برای تزریق در گونه ، دستمزد پزشک ، برند ژل و دیگر موارد مهم ، متفاوت است. بدین ترتیب بهتر آن است که ابتدا شرایط خود را با پزشک به صورت حضوری یا آنلاین مطرح کنید. پرشک با بررسی شرایط و خواسته شما ، هزینه زیبا سازی گونه های شما را بیان می کند.

سوالات متداول درباره تزریق ژل به گونه

مواد تشکیل دهنده ژل مورد نظر برای تزریق گونه چیست؟

به طور کلی امروزه مواد بسیاری به منظور پرکنندگی صورت وجود دارد. این مواد مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) هستند و در بسیاری از موارد زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده ژل ها ، هیالورونیک اسید است. این ماده به طور طبیعی در بدن وجود دارد و سبب آبرسانی ، تولید کلاژن و افزایش خاصیت الاستیسیته پوست می گردد. هیالورونیک اسید 1000 برابر وزن خود آب جذب می کند ؛ همین امر سبب می شود پس از استفاده از این ماده ، برجستگی ملموسی در ناحیه مورد نظر ایجاد شود.

ماندگاری تزریق ژل در گونه چقدر است؟

برند های مختلف ژل ، ماندگاری های متفاوتی دارند. در واقع هرچه ماده تزریقی از غلظت بیشتری برخوردار باشد و به عمق بیشتری نفوذ کند، ماندگاری و اثر آن بیشتر خواهد بود. اما به طور میانگین برجستگی گونه ناشی از تزریق محصول مذکور ، بین 6 تا 18 ماه است.

معمولا به منظور افزایش مدت زمان ماندگاری ژل های تزریقی ، جلسات درمانی تکرار شده و هرچه این جلسات به صورت متعدد انجام شود ، ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد شد.

هر جلسه درمانی چند ساعت به طول می انجامد؟

معمولا هر جلسه درمانی در مطب دکتر در تهران ، بسته به میزان ژل تزریق شده بین 10 الی 20 دقیقه به طول می انجامد.

اثر برجستگی گونه چه مدت پس از تزریق ژل در گونه هویدا می شود؟

به طور معمول بلافاصله پس از انجام فرآیند برجستگی ، نتیجه به صورت ملموس هویدا می شود. البته ممکن است در ابتدا کمی حالت قرمزی ، تورم یا خارش در ناحیه وجود داشته باشد که طی حداکثر سه روز از بین می روند.

 

تزریق ژل در گونه _ دکتر کفائی

 

عوارض تزریق ژل در گونه

فرآیند برجسته سازی گونه ها در صورتی که نزد پزشک خوب تزریق ژل در تهران انجام شود ، عوارض کوتاه مدتی دارد که شامل موارد زیر هستند :

 • قرمزی
 • تورم
 • خارش

این عوارض پس از گذشت حداکثر سه روز از بین می روند. همچنین شما می توانید با انجام مراقبت های ویژه نظیر استفاده از کمپرس یخ ، مدت زمان و شدت این عارضه ها را به حداقل برسانید.

اما در صورتی که پزشک شما فردی متبحر و با وجدان کاری بالا نباشد ، ممکن است به دلیل عدم تبحر یا استفاده از برند های نامعتبرعوارض زیر را در شما پدید آورد:

 • مرگ سلولی پوست
 • ایجاد واکنش آلرژیک
 • آمبولی

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها