تزریق بوتاکس

بوتاکس معجزه ای برای جوانسازی پوست است. برای از بین بردن چین و چروک و احیای پوست ، افراد بسیاری روی به  تزریق بوتاکس می آورند. دکتر الهام کفایی ، بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران ، در رابطه با مواد تشکیل دهنده این محصول جوانساز و روند تزریق آن اطلاعات مهمی ارائه می دهد. اگر می خواهید با پروسه جوانسازی مذکور ، بیشتر آشنا شوید در ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

 

تزریق بوتاکس _ دکتر الهام کفایی

 

کاربرد تزریق بوتاکس

بوتاکس کردن باعث رفع خطوط پنجه کلاغی ، رفع خط اخم ، بر طرف کردن چروک های پیشانی ، از بین بردن خطوط زیر چشم ، رفع خط خنده و غیره می شود. بسیاری از بیماران تصور می کنند بوتاکس به طور متداوم باعث شل شدن پوست می شود اما این طور نیست در صورتی که این محصول ، تحت نظر پزشک متخصص انجام شود نه تنها منجر به افتادگی پوست در آینده نمی شود بلکه تاثیر به سزایی در تقویت استحکام پوست نیز دارد.

برخی از بیماران فکر می کنند پس از تزریق این ماده حالت چهره شان شبیه به مجسمه می شود باید در این باره بگوییم اگر بوتاکس ، توسط پزشکی بی تجربه به مقدار زیاد تزریق شود ممکن است باعث بروز چنین مشکلاتی شود اما در صورتی که توسط پزشکی چیره دست و ماهر انجام شود بیماران مشکلاتی از این قبیل پیدا نخواهند کرد. برخی از بیماران نیز به علت ترس از درد پروسه ، از انجام آن منصرف می شوند اما این روش از جوانسازی به وسیله بی حسی موضعی انجام می گیرد بنابراین بیماران در حین انجام آن دردی را حس نمی کنند.

مکانیزم اثر تزریق بوتاکس

ماهیچه ها به منظور فعالیت و منقبض شدن بایستی از اعصاب دستور بگیرند. ماده ای به نام استیل کولین فرمان عصبی را به ماهیچه ها منتقل می سازد. زمانی که بوتاکس تزریق شود ، از ترشح این ماده جلوگیری خواهد کرد لذا عضله انقباض پیدا نمی کند و دچار ضعف می شود. لازم به ذکر می باشد فلج شدن عضلات همیشگی نبوده و اثر آن حدودا 2 الی 6 ماه دوام خواهد داشت و پس از آن مجددا عضله حرکت و انقباض را شروع می کند . با تزریق بوتاکـس در تهران یا شهر محل زندگی خود می توان خطوط موجود در پیشانی و خطوط اخم را که بین دو ابرو قرار دارند را رفع نمود. استفاده از محصول مذکور جهت رفع خطوط عرضی موجود بر روی پیشانی و خطوط ریز کنار چشم هم به طور مطلوبی پاسخ می دهد . در صورتی که انتخاب بیمار و روش تزریق به طور صحیحی انجام شود نتایج حاصل از تزریق بسیار راضی کننده خواهد بود .

 

نواحی مناسب تزریق بوتاکس در صورت

طبق گفته های بهترین پزشک زیبایی در تهران ، روش تزریق بیان شده پروسه جوانساز و زیبایی است که برای مسدود کردن سیگنال های عصب به عضلات مورد استفاده قرار میگیرد. عضله ای که تزریق بر آن انجام می شود توسط نوروتوکسین وارد شده به آن، اصطلاحا فلج شده و دیگر نمی تواند منقبض شود در نتیجه موجب چین و چروک نخواهد شد. با وارد کردن بوتاکس به عضلات زیر پوستی ، موجب صاف شدن خطوط ظاهری می شود که به علت افزایش سن پدیدار شده اند ؛ نتیجه کار ظاهری جوان و بدون نشانه های روند افزایش سن است. نواحی که امکان تزریق در آن ها وجود دارد به شرح زیر است :

 • خطوط پیشانی
 • خطوط اخم بین هر دو ابرو
 • گردن
 • خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم
 • خطوط پرانتزی اطراف لب

 

تزریق بوتاکس

 

متوقف نمودن روند تعریق با تزریق بوتاکس

عرق کردن مکانیزم طبیعی بدن است که موجب متعادل کردن دمای بدن می شود. در برخی از افراد میزان تعریق به حدی زیاد است که منجر به ایجاد بوی بد شده، موجب خیس شدن لباس و ایجاد لکه های سفید بر روی آن می شود. همچنین مشکلات دیگری همچون ایجاد اختلال در گرفتن مداد و فرمان اتومبیل در دست را برای افراد به همراه دارد که این مشکلات از اعتماد به نفس افراد می کاهد و ممکن است موجب جمع گریزی آن ها شود.

تزریق بوتاکس روشی است که با انجام آن می توان به مدت چند ماه از میزان تعریق در نواحی مختلف بدن همچون زیر بغل، کف دست ها و پاها کم کرده یا به طور کامل عرق کردن را متوقف نمود. پزشک برای انجام این کار تعدادی نقطه را با ماژیک بر روی ناحیه مورد نظر مشخص کرده و سپس بوتاکس را در این نواحی تزریق می نماید.

عوارض بوتاکس صورت

هر اقدام زیبایی تهاجمی و غیر تهاجمی می تواند با خود عوارض و پیامد های مخربی همراه باشد. تزریق کردن بوتاکس نیز یک روش مناسب و موثر برای برطرف کردن چین و چروک های سطح پوست صورت می باشد که کاملا بی خطر و بدون نیاز به عمل جراحی و تنها با استفاده از یک تزریق ساده انجام می گیرد. از همین رو تنها عوارضی که می توان برای آن در نظر گرفت ، همان عوارضی هستند که بر اثر وارد شدن سوزن به پوست رخ می دهد که شامل موارد زیر می باشد.

 • کبودی موقت یکی از شایع ترین عوارض جانبی بوتاکس است که به دلیل وارد شدن سوزن در پوست رخ می دهد. این مشکل طبیعی بوده و بعد از گذشت مدت زمان اندکی و رعایت نکات مراقبتی بهبود پیدا می کند.
 • در برخی از افراد نیز این امکان وجود دارد تا دچار سردرد هایی شوند که کمی آزار دهند باشند. در این رابطه باید بگویم نباید در این خصوص نگران شوید چرا که بعد از گذشت 24 الی 48 ساعت درمان می گردد. اما درصورت از بین نرفتن سردرد با مصرف دارو بهتر است پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • اگر تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص و در نواحی تعریف شده صورت نگیرد ، این امکان وجود دارد تا فرد دچار عوارض شایعی مانند افتادگی پلک شود.
 • تورم در ناحیه تزریق نیز می تواند به عنوان یکی از عوارض شایع این اقدام در نظر گرفته شود. اما پزشک بعد از تزریق دستورات لازم را برای کاهش میزان تورم به شما ارائه می دهد که شما وظیفه دارید برای جلوگیری از بزور مشکلات جانبی به تک تک آن ها عمل کنید. ما در ادامه این مقاله برخی از نکات مراقبتی مهم را بیان نموده ایم اما اگر تمایل دارید در رابطه با مراقبت های بعد از ترزیق بوتاکس اطلاعاتی جامع تر کسب کنید ، می توانید به مقاله موجود در سایت مراجعه فرمایید.

 

تزریق بوتاکس _ دکتر کفائی

 

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

انجام و رعایت نکات زیر در به دست آمدن نتایج بهتر تاثیرگذار است:

 • به عنوان اولین اقدام، در رابطه با یک پزشک خوب تحقیق نموده و بهترین پزشک را انتخاب نمایید.
 • انتظاراتی که از بوتاکس کردن دارید و نتایج مورد انتظارات تان را به طور دقیق و شفاف با پزشک خود در میان بگذارید.
 • به مدت 2 هفته دخانیات استعمال نکرده، از نوشیدنی های حاوی الکل خودداری کرده و از داروهایی که موجب کاهش غلظت خون می شوند استفاده نکنید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 • برای کسب نتیجه بهتر بعد از بوتاکس ، بهتر است نکات مراقبتی رعایت شود تا نتیجه تحت تاثیر مراقبتهای نادرست قرار نگیرد .
 • بوتاکس نیاز به مراقبت خاصی ندارد و به طور معمول فرد دوره نقاهت راحتی را سپری می کند .
 • به طور معمول بوتاکس پس از 90 دقیقه جذب می شود به همین دلیل توصیه می شود 90 دقیقه پس از انجام پروسه بنشینید تا ریسک پخش شدن بوتاکس به کمترین میزان برسد .
 • برای کاهش سریع تورم بعد از اتمام فرآیند ، می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • تا چند ساعت از خم کردن سر و خوابیدن خودداری کنید .
 • همان روز تزريق بوتاكس می توانید به محل کار بروید یا فعالیت های روزانه خود را ادامه دهید .
 • بهتر است روزهای اول بعد از تزریق بوتاکس از انجام فعالیت های شدید بدنی یا ورزش پرهیز کنید .
 • از فشار دادن صورت یا ماساژ دادن پرهیز کنید .
 • برخورد آب با پوست مانعی دارد به همین دلیل می توانید استحمام کنید. ولی باید دقت داشته باشید که حرارت آب زیاد نباشد زیرا درجه حرارت آب است که بر روی نتیجه بوتاکس تاثیر منفی می گذارد. بنابراین در صورت استحمام یا شستن صورت از آب سرد یا ولرم استفاده کنید .

 

تزریق بوتاکس

 

آیا سن در اثر گذاری تزریق بوتاکس تاثیر دارد ؟

خیر. استفاده از این محصول در افراد بالای 20 سال مجاز می باشد و هم در زنان و هم در مردان قابل استفاده می باشد. برخی از افراد نسبت به این دارو مقاوم اند که البته به سن و سال ارتباطی ندارد.

ماندگاری بوتاکس

عوامل بسیار زیادی مانند نوع پوست ، سن ، شدت چین و چروک ، شرایط بیمار ، رعایت مراقبت ها ، سبک زندگی و غیره در مدت زمان ماندگاری این ماده تاثیر گذار هستند. اما در حالت کلی اثر آن پس از گذشت 6 ماه از بین می رود.

هزینه تزریق بوتاکس در تهران

هزینه استفاده از این محصول ، در همه بیماران یکسان نمی باشد. زیرا بسته به مواردی هم چون ناحیه تحت درمان ، میزان گستردگی ناحیه تحت درمان ، شرایط بیماران ، دستمزد پزشک و غیره متغیر است. تزریق بوتاکس در تهران ، جزء روش های جوانسازی محسوب می شود به همین دلیل بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند.

 

 

ممنوعه ترین مناطق تزریق بوتاکس

استفاده از بوتاکس در برخی نواحی موجب بروز برخی عوارض احتمالی می شود به همین دلیل این نواحی را ممنوعه خوانده اند. طبق گفته های بهترین دکتر زیبایی در تهران ، مواقعی که تزریق به درستی صورت نگیرد امکان آسیب رساندن به بافت وجود دارد. مهارت و تجربه دکتر و صد البته مواد تزریقی تاثیر بسزایی در نتیجه عملکرد بوتاکس دارد. به یاد داشته باشید که روش جوانساز ذکر شده را هرگز به دست افراد بی تجربه نسپارید زیرا نتیجه عکس را برای فرد متقاضی در پی خواهد داشت. دانش و تجربه فرد موجب می شود شما تزریقی ایمن و درست را تجربه کنید. هرگز در سالن های زیبایی و آرایشگاهی این کار را انجام ندهید و همیشه به دنبال بهترین کلینیک باشید که دکتر زیبایی با سابقه کاری مرتبط دارد را مد نظر بگیرید. مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس به شرح زیر است:

 • روی ابروها
 • تزریق بر پلک های فوقانی و تحتانی
 • دو طرف بینی
 • بالای لب فوقانی
 • روی گونه ها

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها