تزریق چربی صورت

تزریق چربی صورت یکی از بهترین روش ها برای حجم دهی به تمام نواحی صورت است و البته یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی چهره نیز محسوب می شود. کسانی که این پروسیجر را انجام داده اند به خوبی می دانند نتایج حاصل از تزریق چربی تا چه اندازه موثر است و منجربه جوانسازی چهره می شود.در ادامه اطلاعات بیشتری از این فرآیند از زبان دکتر الهام کفایی بهترین دکتر انتقال چربی به صورت و بدن در تهران در اختیار خوانندگان این مطلب قرار می دهیم. از این رو اگر قصد انجام تزریق چربی به صورت در تهران را دارید ، پیشنهاد می دهیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

 

چربی را می توان به تمامی نواحی صورت تزريق کرد و باعث حجم دهی ساختار صورت شد اما گاهی افراد فقط به دنبال افزایش ناحیه خاصی از صورت هستند و فقط تزریق چربی در گونه صورت یا انتقال چربي به ناحیه دیگری را انجام می دهند.

 • تزریق چربی صورت یکی از بهترین روش های موجود برای حجم دهی است .
 • چربي از طریق سرنگ های بسیار نازکی تزريق می شود به همین دلیل درد بسیار اندکی نیز به همراه دارد.
 •  در صورتی که بیمار نخواهد هیچ گونه دردی احساس کند می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد.

تزریق چربی به صورت دائمی

اکثریت روش های جوانسازی صورت مانند تزریق بوتاکس یا ژل نتایج کوتاه مدتی بین 3 الی 6 ماه دارند ولی فرآیند مذکور ، ماندگاری بیشتری دارد . مزیت مهم  انتقال دادن چربي  در این است که چربي تزريق شده از بدن خود فرد برداشته می شود و سازگاری بیشتری دارد.  بنابراین چربي که تزريق می شود کاملاً طبیعی است و به مرور زمان از بین می رود. ماندگاری تزریق چربی صورت در هر فردی متفاوت است به عنوان نمونه ، در ورزشکاران یا افرادی که تحرک بالایی دارند قطعاً ماندگاری انتقال چربی کوتاه مدت تر از یک فرد معمولی خواهد بود زیرا تحرک باعث آب شدن چربي می شود. به طور معمول تزريق ماده چربي تا مدت زیادی ماندگاری دارد و می توان نتایج آن را به خوبی مشاهده کرد .

چه عواملی در نتیجه انتقال چربی موثرند؟

 • انتخاب مکانی که برای دریافت چربي مناسب است.
 • میزان تحرک و عروق محل گیرنده چربي
 • میزان تماس بافت چربي با لیدوکایین، هوا و خون
 • تکنیک مورد استفاده برای گرفتن و  انتقال چربی
 • میزان چربی تزريق شده

نمونه کار تزریق چربی به صورت در تهران توسط دکتر الهام کفایی

 

مناطق برداشت چربی

یکی از عواملی که در موفقیت آمیز بودن نتیجه فرآیند مذکور تاثیر زیادی دارد محلی است که از آن چربی برداشته می شود. پزشکان معمولاً از قسمت خارجی ران، باسن و شکم افراد چربی مورد نیاز را استخراج می نمایند. باید گفت که برداشت چربی از نواحی که نسبت به رژیم غذایی مقاوم می باشند ارجحیت دارد.

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه ویژه کرد، اجتناب از وارد شدن آسیب به سلول های چربی در هنگام استخراج می باشد به همین دلیل دکتر الهام کفایی بهترین دکتر تزریق چربی صورت و بدن در تهران ، اقدام به برداشت چربی با استفاده از سرنگ های مخصوص و با حداقل فشار منفی می نماید. پزشک باید هنگام جداسازی لیدوکایین و خون نهایت دقت را نماید زیرا وجود آن ها در چربی تزريق شده موجب تخریب هرچه سریع تر سلول های چربی می شود.

 

 

چه زمانی تزریق چربی به صورت انجام می گیرد؟

پروسه انتقال چربی زمانی انجام می شود که میزان چین و چروک های به وجود آمده بر روی پوست صورت بر اثر افزایش سن و تحرک زیاد عضلات صورت ، عمیق بوده و با سایر روش های پزشکی مانند تزريق ژل ، پروفایلو و غیره قابل درمان نباشد. در چنین شرایطی پزشک زیبای شما تشخیص خواهد داد که نحوه پروسه درمان شما به چه شکل باشد. به طور کلی می توان گفت از پروسه انتقال چربی می توان برای مواردی از قبیل پر کردن چین و چروک های اطراف دهان و زیر بینی ، حجم دادن به لب ها ، برجسته سازی و فرم دهی گونه و چانه ، کانتورینگ صورت با تزریق چربی صورت ، جوانسازی پوست صورت ، برطرف کردن نواحی فرو رفته صورت نظیر گودی های تیره رنگ و بسیار زیاد زیر جشم و شقیقه ها ، محو کردن زخم ها و چاله های به وجود آمده بر روی پوست بر اثر باقی ماندن جای جوش و آکنه ، از بین بردن افتادگی و شلی پوست در افراد سن بالا اشاره نمود.

بهتر است برای تزریق چربی به صورت و مواردی که قصد دارید از این روش برای از بین بردن یا درمان آن ها استفاده کنید حتما با پزشک خود مشورت نمایید تا بهترین گزینه را برای درمان شما ارائه دهند. معمولا برخی از چین و چروک های روی پوست صورت نیاز به انجام انتقال چربی ندارند و می توان آن ها را با استفاده از سایر روش های جوانسازی برطرف کرد. شما عزیزان می توانید برای اگاهی پیدا کردن از نتایج حاصله به دست دکتر الهام کفایی بهترین دکتر تزریق چربی صورت در تهران به گالری تصاویر و آپارات ایشان مراجعه نمایید. توصیه می شود قبل از انجام هر کاری به خوبی تحقیق کنید چرا که پوست مهم ترین عامل در زیبایی انسان می باشد.

 

تزریق چربی صورت در تهران - دکتر کفایی

 

مزایای تزریق چربی صورت چیست؟

پر کردن صورت با استفاده از چربی مزایای بیشماری نسبت به دیگر پر کننده ها همچون ژل ها دارد که عبارتنداز:

 1. به دلیل اینکه چربی از بدن خود فرد گرفته می شود پزشک می تواند هر حجمی که می خواهد را از بدن بردارد و حجم در هزینه آن تاثیر چندانی ندارد در صورتی که استفاده از حجم زیاد ژل هزینه زیادی برای فرد به دنبال خواهد داشت.
 2. در صورت انجام فرآیند در محیط استریلیزه و با استفاده از ابزارهای ضدعفونی شده امکان ایجاد عفونت در اثر انتقال ماده چربی به پوست بسیار پایین است.
 3. طبق گفته های بهترین دکتر تزریق چربی صورت در تهران ،  بافت های چربی، سلول های زنده بدن هستند لذا با تزريق به موضع مورد نظر به آن پیوند خورده و بافت ها و عروق بدن آن ها را احاطه خواهند نمود در صورتی که امکان جابجایی ژل در اثر فشار خارجی به پوست از نقطه ای به نقطه ای دیگر وجود دارد.
 4. مزیت دیگر این پروسیجر این است که در صورت لمس، بسیار طبیعی به نظر می رسد در حالیکه با تزريق ژل، در صورت لمس موضع مورد نظر غیرطبیعی بودن آن در زیر پوست کاملاً قابل تشخیص است.
 5. به دلیل اینکه چربی از بدن خود فرد گرفته می شود لذا امکان ایجاد حساسیت و آلرژی در اثر تزريق آن بسیار کم می باشد.

فیلم تزریق چربی صورت

 

 

تزریق چربی به صورت لاغر

اگر لاغر هستید و این سوال برایتان به وجود آمده است که آیا تزريق کردن چربی به صورت در افراد لاغر نیز امکان پذیر است یا خیر و در صورت امکان پذیر بودن چربی از چه مناطقی برداشته می شود ، بهتر است این قسمت از مقاله سایت دکتر الهام کفایی بهترین دکتر تزریق چربی صورت در تهران را بخوانید.

اولین ذهنیتی که برای شما به وجود می آید این است که انجام روش جوانسازی با تزرق کردن چربی تنها مختص به افراد چاق و تپل است ، چرا که این افراد دارای چربی مورد نیاز هستند و قطعا یک فرد لاغر چربی کافی برای انجام این تکنیک زیبایی را ندارد و در نتیجه صلاحیت انجام روش انتقال چربی را نخواهد داشت. اما این تصور کاملا اشتباه می باشد.

زیرا زمانی که در مورد لاغری صحبت می کنیم ، منظور ما لاغر بودن تمامی قسمت های بدن نبوده ، بلکه برخی از افراد صورت بسیار لاغر داشته اما در نواحی مختلف بدنشان مانند پهلو ها و شکمشان دارای چربی زیادی هستند. در این شرایط تزریق چربی صورت لاغر امکان پذیر می باشد. در واقع متخصص از چربی های مقاوم در نواحی شکم و ران ها استفاده نموده و پس از خالص سازی آن را به سایر نواحی صورت تزريق می نماید. در چنین شرایطی حجم صورت یا ناحیه تحت درمان افزایش پیدا کرده و لاغری بیش از حد ناحیه مورد نظر درمان می گردد.

با توجه به توضیحات فوق در صورتی که بیش از حد لاغر هستید و نگران این موضوع هستید که لاغر بودن چهره شما ، ظاهری نازیبا به شما دهد و پزشک برای رفع این مشکل از چه طریقی چربی مورد نیاز را تهیه می شود ،  بهتر است به یک متخصص  و دکتر تزریق چربی به صورت خوب در تهران مراجعه نمایید و با او در این رابطه مشورت نمایید.

 

تزریق چربی صورت در تهران - دکتر کفایی

 

چند روز بعد از تزریق چربی صورت طبیعی میشود؟

افرادی که چربی ، ژل یا انواع مختلف فیلر ها را برای بازگرداندن جوانی به صورت خود تزریق می کنند ، تمایل بسیار زیادی دارند که سریع تر نتیجه نهایی را ببیند. از همین رو این سوال برایشان به وجود می آید که چند روز بعد از تزریق چربی به صورت ، حالت صورت طبیعی می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم وجود مقدار بسیار کمی تورم و کبودی در بافتی که چربی تزریق شده است غیر معمول نیست. با این وجود ، این حالت معمولا در عرض چند روز تا یک هفته برطرف می شود و صورت باید به ظاهر طبیعی و عادی خود باز گردد. پیروی کردن از دستورات بهترین دکتر تزریق چربی صورت در تهران یا شهر محل سکونت خود ، برای به حداقل رساندن هر نوع ناراحتی ، تورم و غیره بسیار مهم است. اگر نگرانی در این خصوص دارید یا علائم غیر عادی را تجربه می کنید ، همیشه و در همه حال بهتر است برای دریافت راهنمایی های بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

زشت شدن صورت بعد از تزریق چربی

یکی از نگرانی ها و دغدغه افراد متقاضی این پروسه ، این است که ایا امکان دارد صورت بعد از انجام پروسه انتقال چربی زشت شود؟ در صورت رخ داد چنین چیزی چه کاری باید انجام داد؟ در این خصوص باید بگویم این احتمال وجود دارد که بعد از تزریق چربی صورت شما تورم یا کبودی را تجربه کنید که این عوارض جانبی رایج بوده و با رعایت برخی نکات درمان می شوند. اما با این وجود اگر بعد از گذشت چندین روز این مشکلات ادامه داشتند و این مسئله باعث تشدید نگرانی شما شد بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و از او راهنمایی بخواهید تا وی بر اساس مشکل شما راهکار درمانی موثری را ارائه دهد.

انتخاب یک پزشک پوست خوب

انتخاب بهترین پزشک برای انجام تزریق چربی به صورت حیاتی در زیبایی ، از دو جهت بسیار حائز اهمیت می باشد:

 1. دستیابی به بهترین نتیجه
 2. کاهش احتمال بروز عارضه

به طور کلی هرچه میزان مهارت، تخصص و تجربه بهترین دکتر تزریق چربی صورت تهران در این زمینه بیشتر باشد، نتیجه به دست آمده از این روش موفقیت آمیزتر بوده و بیشتر مورد رضایت افراد قرار خواهد گرفت و همچنین احتمال بروز عوارض ناشی از آن تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد یافت. همچنین باید بگوییم که رعایت نکات و اقدامات بعد از انجام این روش نیز در این امر تاثیر بسیار زیادی دارد.

ویژگی های یک متخصص پوست خوب در تهران

 • وجدان کاری بالایی داشته و سلامت بیمار را بر مسائل مالی ارجح می داند.
 • از اصول زیبایی شناسی آگاه می باشد.
 • با اصول ریاضی آشنا است.
 • در رابطه با انتظارات بیمار از روش مذکور سوال می نماید.
 • اگر بیمار از روش تزریق چربی صورت انتظارات معقول نداشته باشد سعی می کند تا او را متقاعد کند.
 • از سوابق رضایت بخش و موفقیت آمیزی در بیشتر روش های زیبایی برخوردار است.

 

تزریق چربی صورت در تهران - دکتر کفایی

 

نحوه انتخاب یک پزشک خوب در تزریق چربی صورت

 • از دوستان خود سوال کنید.
 • در گوگل به جستجو بپردازید.
 • یک لیست از پزشکان خوب تهیه نمایید.
 • نمونه کارهای پزشکان را با مراجعه به صفحه اینستاگرام یا بخش گالری سایت آن ها مشاهده نمایید.

دوره نقاهت تزریق چربی صورت

 • از فشار دادن یا ماساژ دادن ناحیه ای که چربی تزریق شده است در 7 تا 10 روز اول خودداری کنید تا چربی تزریق شده جا به جا نشود.
 • محلی که چربی از آن برداشته شده است را با باند کشی یا گن بپوشانید.
 • طبق گفته های بهترین متخصص تزریق چربی صورت تهران ، کبودی یا تورم صورت یا محلی که چربی از ان برداشته شده است طبیعی است و در طی چند روز از بین می رود.
 • سه هفته اول در برابر تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرد و ازقرار گرفتن در فضاهای گرمی چون سونا نیز خودداری کنید.
 • برای کاهش تورم مصرف نمک را به حداقل برسانید .
 • دکتر کفایی در خصوص مراقبت های بعد از تزریق چربی صورت به بیماران خود توصیه می کنند ، هنگام خواب نیمه نشسته باشید یا از دو بالش در زیر سر استفاده کنید زیرا سر باید کمی بالاتر از بدن باشد.
 • در روزهای اولیه فعالیت های سنگین انجام ندهید ولی پیاده روی آرام برای کاهش تورم صورت مفید است .

رعایت نکات مراقبتی که گفته شد باعث می شود تا نتیجه انتقال چربی و حجم دهی ، باب میل بیمار شود و نتیجه به علت رعایت نکردن مراقبت ها تحت تاثیر قرار نگیرد. کسب نتیجه خوب نه تنها به رعایت کردن نکات مراقبتی ، بلکه به مهارت دکتر زیبایی نیز مرتبط است . بنابراین در انتخاب بهترین دکتر تزریق چربی صورت در تهران دقت بالایی داشته باشید و حتماً قبل از تعیین وقت ، نمونه کارهای دکتر زیبایی را مشاهده کنید و از بالا بودن مهارت ایشان اطمینان لازم را کسب کنید..

فیلم تزریق چربی صورت در تهران

 

 

قیمت تزریق چربی صورت در تهران سال 1402

پیش از معاینه نمی توان هزینه دقیقی را برای این روش تعیین کرد زیرا به فاکتورهایی همچون میزان چربی مورد نیاز برای تزریق بستگی دارد.از همین رو بهتر است به صورت حضوری به یک متخصص پوست و زیبایی در شهر محل زندگی خود مراجعه نمایید.

سوالات متداول درباره تزریق چربی صورت و پاسخ دکتر کفایی به آنها

 • بیهوشی در پروسه تزریق چربی یا برداشت چربی چگونه است ؟

برداشتن و تزریق بافت چربی در کلینیک دکتر الهام کفایی با بی حسی موضعی انجام می شود و طی انجام آن زیباجو هیچ نوع درد یا ناراحتی را احساس نخواهد کرد. بعد از تزریق نیز می تواند به راحتی به منزل بازگشته و استراحت نمایید. با بی حسی موضعی زمان ریکاوری کاهش پیدا می کند.

 • به طور کل چند سی سی چربی می توان به صورت تزریق کرد ؟

میزان چربی قابل تزریق به صورت هر فرد متفاوت می باشد و از همین رو نمی توان مقدار مشخصی را اعلام کرد. مقدار تزریق چربی صورت بیمار بر اساس میزان چربی های قابل برداشت ، گنجایش قسمت های مختلف صورت ، فرم صورت ، سلیقه بیمار ، نظر پزشک و غیره تعین می شود.

 • ماندگار چربی تزریق شده به صورت چه میزان است ؟

چربی تزریق شده به صورت به دلیل اینکه از بدن خود فرد برداشته می شود احتمال پس زده شدن ندارد. به طور طبیعی نیز بخش مشخصی از چربی ها به صورت مایع در آمده و توسط بدن دفع می شوند. میزان چربی های قابل جذب در بدن انسان چیزی حدود 25 الی 30 درصد می باشد از همین رو می توان گفت نتایج دوام بالایی دارند و برای مدت زمان بسیار زیادی همراه شما خواهد بود.

 • آیا می توان از چربی شخص دیگری استفاده کرد ؟

یکی از سوالات متداول در میان مراجعین عزیز که خواستار تزریق چربی صورت هستند اما چربی مورد نیاز را در بدن خود ندارند این است که آیا می توان از چربی بدن شخص دیگری استفاده کنیم یا خیر ؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم انتقال چربی از بدن یک فرد به بدن فردی دیگر قابل انجام نمی باشد. چرا که چربی یک بافت و توسط بدن گیرنده پس زده می شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

2.6 10 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها