تزریق چربی

تزریق چربی یک روش بی مانند برای جوانسازی پوست شناخته شده است ، در ادامه مقاله دکتر الهام کفایی بهترین دکتر تزریق و انتقال چربی در تهران برای شما توضیح خواهد داد که پروسه مذکور چگونه انجام می شود و چه تاثیراتی دارد. همچنین در رابطه با مزایا ، معایب و عوارض این روش زیبایی توضیحات تکمیل کننده ای ارائه می دهند. اگر متقاضی انجام این پروسه جوانسازی هستید توصیه می کنیم تا به یک دکتر پیوند چربی مجرب ، متبحر و کارکشته در شهر محل زندگی خود مراجعه کنید تا مشکلی برایتان به وجود نیاید.

تزریق ماده چـربی به این معنا است که ، قسمتی از چربی بدن فرد برداشته شده و به ناحیه مورد نیاز بدن همان فرد پیوند داده می شود. این کار در علم پزشکی (Autologus fat grafting) و به اصطلاح تزریق چـربی خودی تعریف شده است.

نحوه تزریق چربی

فرد پس از اینکه برای تزریق به بهترین پزشک مراجعه نمود توسط او معاینه می شود. پس از آن برای تزریق نمودن چربی از بافت بدن خود فرد مقدار مورد نیاز چربی برداشته شده، در سانتریفیوژ قرار داده می شود. بدین ترتیب با سرعت بالا چرخیده و املاح اضافی از آن جدا شود. پس از اینکه املاح اضافی جدا شده چربی باقی مانده با استفاده از سرنگ جنع آوری شده و در ناحیه مورد نظر تزریق می شود. پروسه مذکور کاربردهای بسیاری در جوان تر و همچنین شاداب تر نشان دادن پوست دارد ، که این کاربردها را در مطالب ذیل برای شما شرح می دهیم.

توضیحات دکتر الهام کفایی در رابطه با روند تزریق و انتقال چربی در تهران

نواحی قابل استفاده از تزریق چربی

تزریق کردن چربی اضافه به صورت 

با تزریق کردن چربی می توان چروک های ایجاد شده در دور چشم ، گونه ها ، منطقه ی گیج گاهی ، خط خنده ، حاشیه های فک و همچنین چانه را برطرف کرد.

قبل و بعد تزریق چربی در تهران - دکتر کفایی
قبل و بعد تزریق چربی به دست - دکتر کفایی

جوانسازی دست ها

عملی ترین و موثر ترین راه برای جوانسازی پوست ، افزایش دادن به ضخامت لایه ی چربی زیر پوست است که ، به منظور برطرف کردن رگ های روی دست و طراوت آن انجام می شود.

حجیم سازی و افزایش سایز سینه ها

از نکات مهم این پروسه ، احتمال ایجاد رسوب کلسیم در بافت سینه است که همین امر گاهی اوقات باعث اشتباه دیده شدن رسوب ، به عنوان سرطان در دستگاه ماموگرافی ، می شود. طبق گفته های بهترین متخصص زیبایی تهران ، در این روش سایز سینه حداکثر یک سایز می تواند تغییر کند به همین جهت بیمار برای رسیدن به سایز ایده آل خود می بایست چند بار عمل پیوند را انجام دهد. همچنین می تواند از روش های دیگر بزرگ کردن سایز سینه نیز استفاده کند.

تزریق چربی

افزایش حجم باسن

اگر در تهران زندگی می کنید و به دنبال یک روش مناسب برای افزایش حجم باسن خود هستید می توانید از تزریق چربی به باسن توسط بهترین فوق تخصص زیبایی تهران استفاده کنید. با به وجود آمدن این شیوع و عوارض بسیاری که پروتز باسن دارد ، بیمار اگر در سایر ناحیه ی بدن خود مقدار چربی مورد نیاز را داشته باشد و در عین حال بدن آن چـربی را برای چند بار بپذیرد ، می تواند یکی از بی عارضه ترین روش ها برای بزرگ کردن باسن باشد.

تزریق چربی دائمی

استفاده از چربی بدن در کنار پر کننده های دیگری نظیر ژل ، پروسه ای دائمی محسوب می شود. چربی های وارد شده در بدن ، همانند دیگر چربی ها در بدن فعالیت می کنند. البته عواملی نیز هستند که در میزان اثر گذاری و ماندگاری چربی های تزریق شده دخیل هستند که عبارت اند از :

 1. نحوه تزریق
 2. مهارت جراح زیبایی در انجام پروسه
 3. نحوه مراقبت های بعد از تزریق
 4. میزان چربی وارد شده به اندام هدف
 5. نحوه پاکسازی چربی در مرحله دوم
تزریق چربی صورت در تهران - دکتر کفایی

 چه زمانی به تزریق چربی فکر می کنیم؟

 • در صورتی که صورت شما فرو رفته و لاغر شده است.
 • در صورتی که دوست دارید ماندگاری جوانسازی نسبت به ژل و یا فیلرها بیشتر باشد.
 •  اگر انحاهای کانتور بدن و صورت خود را می خواهید بهبود بخشید ، جای زخم و اسکار را برطرف و جوانتر کنید.
 • در صورتی که می خواهید به سینه های خود انحنا دهید. با تزریق چربی سینه ها نسبت به پروتز سینه نتیجه طبیعی تری خواهید داشت.

فواید تزریق چربی

 • دوره ریکاوری کوتاه مدت

التهاب و تورم بعد از انجام پروسه در طی مدت کوتاهی نابود می شود. چرا که در طی انجام پروسه هیچ گونه بخیه ، برش یا جای زخم عمیقی ایجاد نمی شود.

 • عدم استفاده از مواد شیمیایی

طی مراحل تزریق کردن چربی تنها ماده ای که وارد بدن می شود ، چربی است که از بدن خود فرد دریافت شده است و هیچ ماده شیمیایی و خارجی دیگری وارد بدن نمی شود ؛ لذا احتمال بروز آلرژی یا پس زدن ماده وارد شده توسط بدن بسیار پایین است.

 • مطابق با گرافت های چربی

تفاوتی ندارد چربی استخراج شده را برای کدام ناحیه از بدن خود استفاده کنید. در هر صورت در تمامی قسمت های بدن تطبیق پیدا می کند. از جمله نواحی که می توانید با وارد کردن چربی به زیبا تر شدن آن کمک کنید شامل زیر چشم ، چانه ، سینه ، باسن ، واژن ، دست ، لب و غیره است.

 • جوانسازی پوست

چربی وارد شده به بدن با حجمی که به اندام هدف از جمله صورت می دهد ، سبب طراوت و شادابی آن می شود. با حج دهی صورت چین و چروک های بدن از بین می روند و بدین ترتیب زیبایی دوباره به چهره شما بازمی گردد.

 • ماندگاری طولانی

تزریق چربی یکی از طبیعی ترین پروسه های زیبایی است که ماندگاری بالایی نیز دارد. گرچه در طی گذر زمان چربی ها جذب بدن می شوند ، اما این پروسه نسبت به تزریق ژل ماندگاری بیشتری دارد.

 • تحریک کلاژن سازی

سلول ها چربی ، سلول های بنیادی دارند که سبب افزایش تولید کلاژن می شود. بدین سان ، علاوه بر تغییرات حجم دهی که در پوست ایجاد می کند ، سبب بازگشت خاصیت ارتجاعی پوست نیز می شود.

 • ایجاد حجم در اندام هدف

شما می توانید با استفاده از این روش زیبایی صورت خود راکان تور کنید و به نواحی مختلف آن حجم دهید.

تزریق چربی

اقدامات قبل از تزریق کردن چربی

 • به این نکته مهم توجه کنید که انتخاب یک پزشک خوب ، متخصص و خبره در امر تزریق کردن چربی و تمام پروسه های زیبایی دیگر بسیار حائز اهمیت است. به همین علت افراد می توانند برای اینکه یک دکتر خوب و مجرب را انتخاب کنند از دوستان و آشنایان خودپرس و جو نمایند.
 • پس از تهیه لیستی از بهترین پزشکان زیبایی درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
 • در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را از انجام روش جوانسازی مذکور به پزشک مورد نظر بگویید تا به درستی شما را راهنمایی کند.
 • دکتر کفایی توصیه می کنند در زمان انتخاب بهترین دکتر زیبایی تهران برای تزریق چربی حتما به این نکته توجه کنید که به پزشکی مراجعه نمایید که حس راحتی با آن داشته باشید تا بتوانید سوالات خود را از او بپرسید.
 • برای اطمینان بیشتر از انتخاب خود نمونه کارهای پزشک مورد نظر را مشاهده کنید.
 • برای مشاهده نمونه کارهای دکتر الهام کفایی یکی از بهترین پزشکان زیبایی می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

نکات قبل از تزریق چربی

 1. بیمار به مدت سه روز قبل از مراجعه برای تزريق نمودن چربی از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین استفاده نکند.
 2. به مدت سه روز قبل از آن از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز نمایید.
 3. به این نکته مهم توجه کنید که اگر قصد انجام این نو روش جوانسازی را دارید به مدت دو هفته قبل از تزریق کردن و انتقال دادن چربی از انجام خدمات دندانپزشکی خودداری کنید.

چه افرادی نباید تزریق چربی را انجام دهند؟

خوشبختانه تزریق کردن چربی به اقصی نقاط بدن یک روش ایمن ، کم ریسک و مطمئن می باشد و در صورتی که توسط یک پزشک با تجربه ، مجرب و متبحر انجام شود ، هیچ مشکلی را به همراه نخواهد داشت. اما اولویت انتقال چربی با افرادی است که از سلامت روحی و روانی خوبی برخوردار هستند ، از نتایج انتظاارتی معقولانه و درست دارند و احساساتشان دلیل اصلی انتخاب این روش نمی باشد. به همین دلیل پزشک در جلسه مشاوره پیش از تزریق اطلاعات لازم را در رابطه با سلامتی فرد متقاضی دریافت می کند ، در رابطه با هدف او از انجام عمل تزریق و همچنین نتایج ایده آل خود می پرسد ، در صورتی که هدف و انتظاارات او واقع بینانه و قابل انجام بود ، پزشک این فرایند را برای او انجام می دهد و بهترین نتایج را خلق می نمایید.

خانم های باردار یا کسانی که سابقه خونریزی شدید و غیر طبیعی دارند ، افرادی که به عفونت های مختلف دچار هستند یا در برابر مواد بی حسی موضعی آلرژی دارند ، افرادی که تمام روز به مصرف دخانیات مشغول هستند و همچنین انتظاراتی غیر منتظره و غیر قابل اجرا را دارند به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای تزریق چربی نمی باشند و ناید به هیچ وجه این فرایند بر روی آن ها انجام شود. چرا که این احتمال وجود دارد تا در روند تزریق و جوانسازی ، مشکل حاد و جدی رخ دهد یا پس از درمان فرد به عوارض جانبی خاصی دچار شود.

افرادی که به سرعت مقدار قابل توجهی وزن را از دست می دهند نیز گزینه مناسبی برای انجام این کار نمی باشند ، از همین رو نیاز است تا قبل از درمان یک رژیم غذایی درست را در پیش بگیرند و برای چندین ماه وزنی ثابت داشته باشند.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

 1. فشار دادن یا ماساژ دادن ناحیه ای که چربی تزریق شده است 7 تا 10 روز اول ممنوع است.
 2. از گن با باند کشی برای پوشاندن محلی که چربی از آن برداشته شده است استفاده کنید.
 3. کبودی و ورم در ناحیه اس که به چربی تزریق شده یا از آن چربی برداشته شده است  طبیعی بوده و در طی چند روز به طور کامل برطرف می شود.
 4. مصرف نمک را به حداقل برسانید  تا تورم سریع تر رفع شود.
 5. به دلیل اینکه در اوایلانجام پروسه سر باید کمی بالاتر از پایین تنه باشد است هنگام خواب نیمه نشسته باشید یا از دو بالش در زیر سر استفاده کنید.
 6. در روزهای اولین از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید ولی انجام کارهای روزمره و پیاده روی آهسته مانعی ندارد.
 7. طبق گفته های بهترین دکتر تزریق چربی تهران نیاز است از قرار گرفتن در تابش مستقیم آفتاب جلوگیری کنید.
 8. در محل های گرمی چونن سونا ، دوش آب گرم تا مدت  سه هفته قرار نگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از تزریق کردن چربی به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است مراجعه کنید. رعایت نکات مراقبتی باعث می شود نتیجه فرآیند مذکور ماندگاری بیشتری داشته باشد و نتیجه کاملاً مطابق میل بیمار باشد. علاوه بر رعایت نکات مراقبتی انتخاب دکتر زیبایی نیز در رضایمتمند بودن نتیجه تاثیر بسزایی دارد. به همین دلیل یک دکتر زیبایی ماهر را انتخاب کنید. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر الهام کفائی ، یکی از بهترین دکتر های زیبایی در تهران ، به صفحه رسمی اینستاگرام مراجعه کنید.

پشیمانی از تزریق چربی

یکی از مهم ترن و متداول ترین سوالاتی که افراد از پزشکان می پرسند این است که اگر از فرم به وجود آمده بعد از تزریق کردن چربی به صورت یا دیگر نواحی بدن از نتیجه حاصل شده راضی نبودیم یا از روند جوانسازی خود پشیمان شدیم چه کاری باید انجام دهیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم اگر یک درصد هم از نتایج پروسه جوانسازی پوست صورت و بدن خود راضی نبودید می توانید با تخلیه چربی نتایج را به حالت اولیه خود بازگردانید. تزریق کردن چربی به صورت ، پشت دست ، سینه و غیره به عنوان یکی از جدید ترین و محبوب ترین روش های جوانسازی پوست به حساب می آید. اما گاهی اوقات متقاضیان از نتیجه کار راضی نبوده و تمایل به تخلیه چربی تزریق شده به پوست را پیدا می کنند.

چنانچه پزشک متخصص پوست و زیبایی شما تشخیص دهد که در صورت اضافه کردن چربی به پوست ، مشکل همچنان در جای خود باقی می ماند یا بد تر می شود ، باید برای تخلیه چربی تزریق شده اقدام کرد. البته از آنجایی که این پروسه سختی های بسیار زیادی را به همراه دارد ، اغلب پزشکان تمایل دارند تا مشکلات و بد فرمی های به وجود آمده را با تزریق کردن چربی اضافه برطرف و اصلاح نمایند به جای اینکه چربی را تخلیه نماید. در هر صورت ، اگر با مشکلاتی همچون گلوله شدن نواحی مختلف بدن بعد از تزریق چربی ، عفونت ناحیه مورد نظر ، به هم ریختن تقارن صورت و به وجود آمدن ظاهری نازیبا و غیره رو به رو شدید این را بدانید که می توانید با کمک برخی از دارو ها یا انجام روش لیپوساکشن چربی تزریق شده را تخلیه نمایید. البته ناگفته نماند که برای تخلیه کردن چربی نیز باید به یک دکتر پوست مجرب ، متبحر و متخصص در شهر محل زندگی خود مراجعه نمایید.

شستن صورت بعد از تزریق چربی

یکی از پر تکرار ترین سوالات متقاضیان تزریق بافت چربی این است که بعد از انجام این پروسه آیا می توان صورت را شست ؟ برای انجام این کار باید چقدر صبر کرد ؟ برای پاسخ به این سوال مهم و کاربردی ، نیاز است از نظر پزشکان مجرب و متخصصی استفاده نمود. برخی از متخصصین زیبایی در پاسخ به این سوال می گویند که بلافاصله بعد از تزریق کردن می توانید صورت خود را بشوید اما توجه داشته باشید که نباید هیچ گونه فشار شدیدی به ناحیه تزریق شده وارد کنید. اگر به صورت خود فیلری غیر از چربی تزریق کرده باشید نیاز است تا حداقل تا 4 ساعت بعد از انجام پروسیجر مورد نظر دراز نکشید.

سن مناسب برای تزریق چربی

سن مناسب برای انجام این فرایند بسته به فرد و ناحیه تحت درمان می تواند متفاوت باشد. تزریق کردن چربی شامل انتقال بافت چربی از یک ناحیه بدن با ناحیه دیگر برای افزایش حجم یا افزایش خطوط می باشد و معمولا برای جوانساختن پوست صورت ، کانتورینگ بدن و صورت و همچنین بزرگ کردن سینه ها استفاده می شود. به طور کلی ، این پروسه در بیمارانی انجام می شود که بالای 30 سال سن داشته باشند. در این بازه سنی پوست شروع به از دست دادن بخشی از خاصیت ارتجاعی خود کرده و ممکن است مناطقی وجود داشته باشند که می توانند از انتقال بافت چربی بهره مند شوند. با تمام این توضیحات باید گفت که هیچ قانون سفت و سختی در خصوص سن مناسب برای تزریق چربی وجود ندارد و برخی از بیماران که جوانتر نیز هستند برای انجام این پروسه مراجعه می کنند و از نتایج به وجود آمده بیشترین لذت را می برند. سایر عواملی که می توانند بر سن مناسب این پروسه تاثیر داشته باشد عبارت اند از سلامت کلی بیمار ، کیفیت پوست و ناحیه خاص تحت درمان .

یکسال پس از بلفاروپلاستی، تزریق چربی و لیفت نخ توسط دکتر الهام و مرجان کفایی

 

کسانی که تزریق چربی به صورت انجام داده اند

خوشبختانه امروزه ورزش در میان بانوان سرزمین پهناورمان ایران ، پیشرفت چشم گیری داشته و امروزه شاهد کسب جوایز بسیار زیادی از سوی خانم ها در مسابقات داخلی و جهانی هستیم. در این میان می توانیم به خواهران منصوریان اشاره کنیم که با پشتکار و تلاش فراوان توانسته اند گوی سبقت جهانی ووشو را بربایند و مقام قرمانی جهان را برای کشورمان ایران به ارمغان آورده اند. شاید شما نیز مانند خیلی از افراد تصور کنید که انجام تزریقات جوانسازی یا عمل های زیبایی ، مانند تزریق کردن چربی ، ممکن است در انجام فعالیت های ورزشی بخصوص ورزش های رزمی ، اختلال ایجاد کند و افرادی که این پروسه را انجام داده اند در زمان انجام حرکات ورزشی با مشکل جدی رو به رو شوند یا نتیجه عمل های زیبایی دست خوش تغییر قرار گیرد. اما برخلاف تصور عموم ، خانم منصوریان ورزشکار عزیزمان ، پیوند چربی به صورت را انجام داده اند ؛ این مسئله نیز خود نشان می دهد که انجام فعالیت های زیبایی ، هیچ نوع تداخلی با فعالیت های ورزشی ندارند. افرادی که از پیش ، اخبار ورزشی را در خصوص خانم منصوریان را دنبال می کردند ، قطعا متوجه تغییرات جذاب و زیبای ایشان شده اید که ماحصل یک تزریق دقیق و کاملا متبحرانه می باشد.

آیا پس از تزریق ، جای اسکار یا زخم قابل مشاهده نمی باشد؟

 • با توجه به اینکه فرایند تزریق چربی یک متد کم تهاجمی می باشد ، موجب ایجاد اسکار یا زخم نمی شود. اما در برش کوچکی در مرحله استخراج چربی ایجاد می شود بروز جای زخم امکان دارد.
 • برشی کوچک به جهت خروج چربی که ممکن است قابل مشاهده نباشد.
 • تشکیل جای زخم و یا اسکار که به ویژگی های ژنتیکی و مهارت جراح بستگی دارد زیرا بعضی افراد به زخم های کلوئیدی یا اسکار مستعد هستند.
 • اغلب زخم های حاصل از استخراج چربی به مرور زمان برطرف می شود. در این تکنیک ، چربی را با لوله ای به نام کانولا خارج می کنند.
 • اسکاری که در نتیجه خروج چربی از بدن ایجاد می شود به دو شکل هایپر پیگمنتیشن (تیرگی پوست) و یا هیپو پیگمنتیشن (روشن شدن پوست) می شود.

فیلم پر کردن صورت با تزریق چربی به سبک دکتر کفایی

 

ریکاوری بعد از تزریق چربی

دوره ریکاوری بیمار بسته به میزان چربی انتقالی و همچنین مناطق تحت درمان ، متفاوت می باشد. از این رو بهتر است که این سوال را طی جلسه مشاوره از پزشک خود بپرسید. به طور کلی ، کمی التهاب در نواحی درمان‌ طی هفته ابتدایی و دوم طبیعی می باشد و شایان ذکر است که هیچ گونه نگرانی با مواجه شدن این موارد نداشته باشید. اگر احساس سفتی و کبودی در ناحیه انجام این پروسه زیبایی دارید ، میزان فعالیت‌ تان را به حداقل رسانده و از وارد آوردن فشار به این نواحی اجتناب کنید زیرا با عدم رعایت این مراقبت ها احتمال خونریزی در این مناطق وجود دارد.

ماندگاری عمل تزریق چربی چه میزان است؟

این پروسیجر خصوصا اگر توسط یک دکتر متبحر و با تجربه انجام شود اغلب ماندگاری بالایی دارد. البته باید گفت که رفع مقداری چربی درست بعد از تزریق چربی ، پدیده ای کاملا طبیعی است و دور از انتظار نمی باشد. از این رو پزشک ماهر با در نظر گرفتن این مورد ، چربی تزریقی را به جهت اخذ نتیجه مطلوب نهایی اعمال می کند.

هزینه مناسب تزریق چربی

در واقع دریافت هزینه ای مناسب و معقول فاکتوری مهم است که اغلب بیماران به این جهت به مرکز زیبایی دکتر کفایی مراجعه می نمایند. یکی از فاکتورهای اصلی بیماران در برگزیدن کلینیک هایی که متخصصان حاذق دارند ، هزینه و نرخ های مناسب آن ها می باشد. هزینه های متعارفی که مراجعین توان پرداخت آن را داشته باشند سبب افزایش متقاضیان این مراکز برای انجام فرآیند های زیبایی و بهره مندی از خدمات عالی می باشد.

مشاوره های تخصصی در کلینیک معتبر تزریق چربی

طی جلسه مشاوره داوطلب با پزشک متخصص ابتدا شرایط جسمی و روحی بیمار توسط پزشک مورد ارزیابی قرار می گیرد ، سپس هدف و انتظارات بیمار از انجام تزریق چربی جویا می شود. در نهایت دکتر زیبایی حاذق با توجه به نظرات معقول مراجعه کننده ، برای انجام این پروسه زیبایی اقدام می کند.

سوالات متداول

ذهن افراد متقاضی تزریق کردن چربی مملوء از سوالاتی در رابطه با این روش جوانسازی پوست است که اگر به آن ها پاسخ درست و دقیقی داده نشود موجب بروز استرس در افراد خواهد شد. در ادامه به طرح برخی از این سوال ها پرداخته و پاسخ خانم دکتر کفایی بهترین دکتر زیبایی و تزریق چربی در تهران را بررسی خواهیم نمود.

هزينه تزریق چربی با توجه به دستمزد بهترین پزشک زیبایی ، هزینه داروها ، ناحیه تحت درمان و غیره تعیین می شود. البته به این نکته مهم توجه کنید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر پزشکی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید.

هدف از انجام تزریق چربی تنها کانتورینگ و فرم دهی برخی از نواحی بدن می باشد و به هیچ وجه برای کاهش سایز یا کانتورینگ بدن توصیه نمی شود. هدف از انجام این کار تهیه چربی با حجمی مناسب از بافت های مختلف بدن است که سلول های چربی در آن بافت به اندازه کافی وجود دارد. از همین رو می توان گفت انتقال چربی به هیچ وجه گزینه مناسبی برای کاهش وزن نمی باشد چرا که در طی انجام این پروسه چربی حذف یا برداشته نمی شود بلکه تنها برای فرم دهی به نقطه ای دیگر از بدن تزریق می گردد.

به طور معمول اکثر مراجعه کنندگان از دکتر تزریق چربی خود درخواست دارند تا از چربی مورد نیاز برای انجام این تکینک جوانسازی از شکم ، پهلو ها و ران ها برداشته شود ، در حالی که هر نقطه از بدن شما که بافت چربی مناسبی داشته باشد می تواند به عنوان اهدا کننده چربی مورد نیاز را تامین کند. پس از تهیه میزان چربی مورد نیاز و شستشو و پردازش آن به سایر نواحی بدن که نیاز به افزایش حجم و تقویت بافتی دارند در نواحی مختلف تزریق می گردند. پس از انتقال چربی های انتقال یافته به صورت دائم در محل جدید خود باقی می مانند و به هیچ وجه از جای خود تکان نمی خورند. البته لازم به ذکر است که در روز های ابتدایی درمان بهتر است از وارد کردن فشار به نواحی تحت درمان جدا خودداری کنید.

بنا بر گرفته های دکتر کفایی بهترین دکتر و متخصص پوست و زیبایی بازیگران در تهران باید بگوییم در صورتی که فرد برای تزریق به بهترین پزشک زیبایی مراجعه کند و مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت نماید دچار هیچ عارضه ای نخواهد شد. چرا که در این روش از بافت چربی بدن خود بیمار استفاده می شود. تنها عیب این روش تورم و کبودی بعد از تزریق می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد.

بهترین دکتر پوست و زیبایی تهران ، در رابطه با این سوال می فرمایند ، این روش جوانسازی پوست نیازی به استراحت مطلق نداشته و به طور کلی می توان گفت که دوران نقاهت ندارد. بدین سبب افراد بعد از انجام آن قادر به انجام فعالیت های روزمره خود خواهند بود. از انجایی که ساکنین شهر تهران زندگی شلوغ  و پر مشغله ای دارند و وقت کافی ندارند ، تزریق چربی یکی از مناسب ترین روش های جوانسازی برای آن ها در تهران می باشد.

معمولاً بعد از انجام این روش طی یک ماه ابتدایی مقداری از چربی جذب بدن می شود. ماندگاری چربی باقی مانده بعد از گذشت 1ماه، همیشگی است. میزان چربی جذب شده توسط بدن و ماندگاری آن در افراد مختلف متفاوت بوده و به موارد زیر بستگی دارد:

 1. عوامل وراثتی و ژنتیک
 2. سن افراد
 3. جنسیت
 4. شرایط آب و هوایی
 5. ورزشکار بودن  (به دلیل اینکه سوخت و ساز در این افراد بیشتر از سایرین می باشد، میزان ماندگاری چربی در این اشخاص کمتر است.)
 6. میزان فعالیت بدنی
 7. میزان قرار گرفتن در معرض آفتاب
 8. ناحیه ای که چربی از آن دریافت شده است.
 9. درصد چربی وارد شده

انجام این روش معمولاً با درد زیادی همراه نیست. افراد ممکن است در حین تزریق دچار کمی سوزش شوند که این سوزش در نواحی سینه و باسن بیشتر است.

انجام این روش با توجه به وسعت ناحیه تحت تزریق به 1 تا 3 ساعت زمان نیاز دارد، به طوریکه تزریق چربی در لب به زمان کمتری نسبت به تزریق در سینه یا باسن احتیاج دارد.

پزشکان زیبایی به طور معمول اقدام به برداشت چربی از مناطقی مانند باسن ، قسمت خارجی ران ، چربی زیر شکم ، ران ، پهلو و غیره می نمایند که با رعایت رژیم غذایی از حجم آن ها کم نمی شود.


به طور کلی تزریق چربی بهتر است یا ژل؟

اگر به دنبال یک فرایند زیبایی با ماندگاری بالا در جوانسازی هستید که تهاجم ناشی از آن بسیار کم باشد ، تزریق چربی انتخابی مناسب است. تزریق ژل در مقابل چربی ماندگاری کمتری داشته و به همین جهت تاثیرات چشمگیری در بازه زمانی طولانی نخواهد داشت.

آیا این پروسه جوانسازی عوارضی را در پی دارد؟

خیر ، زیرا با توجه به اینکه ، چربی های موجود در بدن خود فرد ، به شخص منتقل می شود ، کاملا ایمن بوده و هیچ عوارضی ندارد.

چه نکاتی را به هنگام شست و شوی محل تزریق چربی باید رعایت کرد؟

در این مواقع لازم است بیمار توجه بسیاری به دمای آب مصرفی اش داشته باشد. به دلیل اینکه دمای آب در هنگام پایین بودن می تواند چربی را در آن محل به اصطلاح گوله و یا دفرمه کند هرگز از آب بسیار سرد و یا گرم استفاده نکنید. همچنین دمای بسیار بالا اثرات زیبایی و درمانی را کاهش می دهد و سبب بی تاثیر بودن این متد می شود. به این جهت پیشنهاد می شود در این مواقع برای شست و شوی ناحیه مورد نظر از آب ولرم استفاده کنید.

مصرف چه مواد غذایی بعد از تزریق چربی نیاز است؟

در ابتدا باید بگوییم که شروع برنامه غذایی رژیمی در خصوص کاهش وزن می تواند نتیجه پروسه را مختل کند. از این رو رعایت مواد غذایی سالم جنبه های مثبت بسیاری داشته که یکی از موارد مراقبت های پس از تزریق چربی است و پزشک به رعایت آن ها بسیار تاکید می کند. به عنوان مثال استفاده از برخی مواد غذایی همچون مصرف ماهی ، آووکادو ، بادام ، نارگیل و غیره می تواند در کاهش التهاب بسیار مفید و تاثیر گذار باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

3.2 5 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها