میکرونیدلینگ

روش میکرونیدلینگ شیوه ای کم تهاجمی به حساب می آید که برای جوانسازی پوست به کار برده می شود ، این شیوه ی درمانی روشی ایمن برای جوانسازی و زیبا سازی پوست به شمار می آید که دارای مزایای متعددی نیز می باشد. این روش با بهترین کیفیت و بالا ترین امنیت توسط دکتر الهام کفایی بهترین دکتر پوست ، مو و زیبایی در تهران صورت می پذیرد که شما عزیزان می توانید برای برخورداری خدمات عالی ایشان به کلینیک زیبایی ایشان در جنت آباد مراجعه فرمایید. در ادامه این مقاله ما به توضیح این روش برای آشنایی بیشتر مراجعه کنندگان خواهیم پرداخت.

 

میکرونیدلینگ

 

میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود؟

قبل از بکارگیری شیوه درمانی میکرو نیدلینگ بایستی بیمار پوست خود را از هر گونه مواد آرایشی و کرم یا لوسیونی پاک کند. سپس پزشک ناحیه مورد نظر را توسط پماد بی حسی ، بی حس می کند. پس از بی حسی ، پزشک سر غلتان دستگاه را بر روی قسمت های پوست حرکت می دهد که منجر به تحریک پوست به بازسازی و تکثیر سلولی خواهد شد. طول زمان جلسه درمانی به ناحیه تحت درمان بستگی دارد و بین 5 الی 60 دقیقه زمان می برد. بین جلسات درمانی بایستی حداقل 6 هفته فاصله باشد زیرا تولید کلاژن زمان بر می باشد. به طور کلی در این فرآیند از تماس سوزن های کوچک با پوست است که تحت فشاری کنترل شده انجام می شود. حال این فرآیند ممکن است با دستگاه یا دستی انجام شود. در ادامه هر دو روش را به طور کامل شرح می دهیم.

 • روش دستی

در روش دستی از وسیله ای به نام درمارولر استفاده می شود. درمارولر یک سر غلتک مانند دارد که از سوزن های ریز و زیاد در کنار هم ایجاد شده است. این غلتک جنس تیتانیومی ، سیلیکونی ، شیشه ای ، فلزی ، پلیمری و دیگر جنس ها دارد.

 • روش دستگاهی

دستگاهی که جهت انجام میکرونیدلینگ از آن استفاده می شود ، قابلیت تنظیم سرعت دارد و این فرآیند را به صورت پیشرفته تر انجام می دهد. بنابراین تعداد منافذی که در این روش مورد درمان قرار می گیرد ، بیشتر از روش دستی است و نتیجه بهتری را نیز در بردارد.

انواع متدهای میکرونیدلینگ صورت

در حالی که میکرونیدلینگ از مدرن ترین شیوه های زیباسازی چهره است ، در دو نوع متفاوت قابل انجام و اجرا می باشد. تشخیص مناسب بودن نوع روش درمانی نیز ، به عهده پزشک می باشد. در ادامه با مدنظر گرفتن این مورد ، در خصوص انواع روش درمانی صحبت می کنیم.

سطحی

همان گونه که از نام این تکنیک پیداست ، سوزن های پزشکی در این روش در عمق ۰.۵ میلی متر در سطح پوست نفوذ می یابند و با این متد میکرونیدلینگ ، جوانسازی پوست به صورت سطحی انجام می شود. در این تکنیک کانال های ریزی بر روی اپیدرم ایجاد می شود که به واسطه آن کراتینوسیت ها آزاد شده و فعالیت می کنند.

عمقی

این روش درمانی ، به صورت عمقی و پیشرفته ، موجب جوانسازی پوست صورت زیباجویان می شود.

میکرونیدلینگ زیر چشم

بسیاری از داوطلبان از وجود حلقه های سیاه و پف آلود زیر چشم بسیار ناراحت و شاکی می باشند. با وجود تکنیکی مدرن همچون میکرونیدلینگ ، این ناراحتی معنایی ندارد زیرا کلاژن سازی در سطح پوست زیر چشم توسط این متد ، به وجود می آید و طی پروسه ای طبیعی این ناراحتی رفع می شود. این شیوه برای رفع مشکلات زیر چشم تاثیر گذار بوده و درمان دور چشم طی آن ممکن می باشد.

میکرونیدلینگ دور چشم

از جمله مستعد ترین نواحی پوست به جهت چروک شدن ، دور چشم می باشد. با توجه به اینکه پوست دور چشم نازک و حساس است ، ابتدایی ترین چین و چروک های پوستی در این نواحی ایجاد می شود. به همین جهت خطوط پنجه کلاغی موجود در دور چشم ، از آزاردهنده ترین انواع چروک پوستی می باشد. همچنین می توانید به واسطه میکرونیدلینگ ، خطوط ، چین و چروک پوستی و تمام مشکلات دور چشم هایتان را درمان کنید.

چگونه زیبایی ایجاد می کند؟

با ایجاد زخم های سطحی و حساب شده ، کلاژن های لایه درم پوست تحریک شده و فرآیند تولید کلاژن سازی را افزایش می دهند ؛ در همین میان مواد مغذی به پوست وارد می شود و به کمک ترمیم سلول های پوست می آیند. این مواد مغذی نظیر ویتامین c ، اسید هیالورونیک و دیگر مواد شیمیایی ترمیم کننده هستند. مواد شیمیایی که در این پروسه استفاده می شود ، ممکن است برای هر فرد متناسب با عارضه پوستی و نیاز وی متفاوت باشد. در نهایت از مجموع عملکردهای میکرونیدلینگ در تهران ، کلاژن سازی و تولید ماده الاستینه افزایش پیدا می کند ؛ همچنین گردش خون بهتر انجام می شود و سلول های پوست بازسازی می شوند.

مزایا

 • رفع چین و چروک

روش مذکور یک روش درمانی جهت از بین بردن آثار پیری نظیر چین و چروک است. این روش خاصیت کشسانی پوست را افزایش داده ، پوست را محکم کرده و بافت های قدیمی پوست را ترمیم می کند. بدین ترتیب چین و چروک های پوست از بین رفته و سطح پوست جوان تر می شود.

 • درمان آکنه و جای جوش

بسیاری از افرادی که از آکنه ها و جای جوش خود رنج می برند ، می توانند با استفاده از روش درمانی– تهاجمی میکرونیدلینگ ، در صدد کمرنگ کردن یا از بین بردن موارد گفته شده برآیند.

 • کاهش یا رفع ترک های پوستی

افرادی که به دلایل مختلف نظیر بلوغ ، بارداری ، چاقی یا لاغری ، دچار ترک در سطح پوست خود شده اند ، می توانند با استفاده از روش مذکور آثار آن ها را کمرنگ کنند یا در صدد رفع کامل آن ها برآیند.

توجه:

اگر ترک های پوستی شما قرمز ، صورتی یا بنفش باشد ، با انجام میکرونیدلینگ ، احتمال بیشتری جهت رفع کامل آن ها وجود دارد. اما اگر این ترک ها قدیمی و سفید رنگ هستند ، روش مذکور می تواند آن ها کمرنگ تر کند.

عوارض

 • قرمزی و تورم در ناحیه درمان شده
 • ایجاد حساسیت های پوستی (اگر پوست شما حساسیت بالایی داشته باشد یا فرآیند درمان به درستی انجام نشده باشد ، احتمال ایجاد حساسیت پوستی در شما وجود دارد.)
 • تیرگی در پوست (اگر هنگام انجام پروسه ، پزشک فشار زیادی بر پوست وارد کند ، احتمال تیره شده پوست وجود دارد.)

 کاربرد های میکرونیدلینگ

 • محو نمودن جای جوش ، سوختگی و یا جراحی
 • از بین بردن چین و چروک های موجود یر روی صورت
 • محو کردن ترک های پوستی
 • بر طرف کردن لک های پوستی
 • درمان شلی و افتادگی پوست

 

 

تعداد جلسات مورد نیاز میکرونیدلینگ

بسته به شرایط پوست هر بیمار ، تعداد جلسات درمانی این پروسه زیبایی ، متغیر است. به منظور درمان جای جوش هایی که در حد خفیف تا متوسط می باشند باید بین 3 الی 4 جلسه ، پروسه مذکور تکرار شود.  احتمال دارد جهت درمان زخم های ناشی از سوختگی یا رفع ترک های پوستی به 5 جلسه ی درمانی نیاز باشد. توصیه می شود به منظور رفع چروک های صورت و جوانسازی پوست سالی دو بار از روش میکرونیدلینگ در تهران استفاده کنید تا همیشه پوستی شاداب و جوان داشته باشید.

میکرونیدلینگ برای چه کسانی ممنوع است ؟

افرادی که زخم باز دارند : در صورتی که بر اثر حادثه ای زخم یا جراحت عمیقی روی پوست خود دارید ، انجام میکرونیدلینگ منجر به تحریک و بدنتر شدن نواحی آسیب دیده می گردد. درواقع هدف اصلی انجام این پروسه آن است که زیبایی فرد چند برابر شود و به هیچ عنوان سلامت جسمی فرد به خطر نیفتد.

افرادی مبتلا به بیماری های زمینه ای : باید بدانید که پوست افرادی که به تازگی تحت پرتو درمانی یا شیمی درمان قرار گرفته اند بسیار حساس بوده که تحت تاثیر عوامل خارجی به شدت واکنش نشان می دهد. در نتیجه اگر می خواهید بهترین نتیجه از میکرونیدلینگ را دریافت کنید بهتر است صبور بوده و بگذارید پوست به ترمیم و بازسازی خود بپردازد.

بانوان باردار و شیرده : تغییرات هورمونی که در دوران بارداری در بدن مادر رخ می دهد باعث می شود که پوست بر اثر میکرونیدلینگ واکنش نشان دهد. همچنین انجام هر اقدامی که کوچکترین خطری برای سلامت جنین محسوب شود ممنوع است.

افرادی که دارو ضد انعقاد خون مصرف می کنند : داروهای ضد انعقاد خون برای افرادی که به بیماری های خاصی مبتلا هستند تجویز می شود. حال وظیفه شما این است که این موضوع را به پزشک خود اطلاع داده و از ایشان کسب تکلیف کنید ؛ زیرا این داروها خطر ایجاد خونریزی و کبودی شدید بعد از میکرونیدلینگ را در پی خواهد داشت.

افرادی که دارو راکوتان مصرف می کنند : اکوتان یک داروی قوی برای درمان آکنه است که پوست را بسیار خشک و حساس می‌ کند. میکرونیدلینگ می ‌تواند پوست حساس شده توسط اکوتان را تحریک کرده و مشکلات بیشتری ایجاد کن که باید.حداقل 6 ماه پس از پایان دوره مصرف ، منتظر ماند تا پوست به وضعیت طبیعی خود بازگردد.

ماندگاری نتایج میکرونیدلینگ

شاید برای برخی از افراد مهم باشد که نتایج پروسه زیبایی که انتخاب کرده اند چقدر طول می کشد و چه زمان باید برای انجام مجدد آن اقدام کنند. افزایش ماندگاری و اثر گذاری این روش تا حد بسیار زیادی به شیوه مراقبت های بعد از درمان بستگی دارد. در صورتی که شما به تمامی دستورالعمل های پزشک خود عمل کنید و این پروسه را در مراکز معتبر پزشکی ، نه آرایشگاه ها و کلینیک های بدون مجوز ، انجام دهید ، می توانید این انتظار را داشته باشید که نتایج آن برای مدت زمان طولانی بر روی چهره شما باقی بمانند. قطعا مواردی نظیر افزایش سن ، سبک زندگی و رژیم غذایی بر روی روند تولید کلاژن اثر می گذارد. از همین رو پس از گذشت مدت زمان اندکی ممکن است اثرات میکرونیدلینگ از بین برود و نیاز به ترمیم وجود داشته باشد. البته در صورتی استفاده از این تکنیک بهتر است خیالتان برای حداقل 2 سال راحت باشد.

آیا می توان از این تکنیک برای حل مشکل ریزش مو نیز استفاده کرد؟

بله ، البته که میکرونیدلینیگ ذاتا روشی برای درمان مشکل ریزش مو و کمک به رشد مجدد مو ها نمی باشد اما تحقیقات صورت گرفته شده در این زمینه ، حاکی بر آن هستند که با قرار دادن این دستگاه بر روی پوست سر و وارد کردن مواد مغذی برای رشد مو ها از این طریق ، می توان سلول های تولید کننده فولیکول مو و رشد آن ها را تحریک کرد و در نهایت موجب تقویت مو ها و ضخیم شدن آن ها شد. با این تکنیک می توان از ریزش مو ها جلوگیری کرد و باعث رشد مجدد موها شد.
بهتر است پیش از انجام هر کار با یک پزشک مجرب و متخصص در تهران در این زمینه گفتگو داشته باشید تا وی پس از بررسی وضعیت شما ، تعیین کند که آیا کاندید مناسبی برای این پروسه هستید یا خیر؟

 

 میکرونیدلینگ

 

اقدامات بعد از میکرونیدلینگ در تهران

این روش جوانسازی پوست یکی از نوین ترین شیوه ها جهت جوانسازی پوست می باشد که با اهدافی از قبیل کاهش چین و چروک صورت ، درمان اسکار وجای زخم جراحی ، بستن منافذ باز پوست و رفع آسیب ها و صدمات پوستی انجام می گیرد. به طور کلی ، روش مذکور سبب افزایش کلاژن سازی در پوست شده و به این ترتیب منجر به رفع افتادگی پوست می گردد. انجام میکرونیدلینگ در تهران باید یکبار در طول هر 4 یا 6 هفته تکرار شود ، البته تعداد جلسات این روش جوانسازی به وضعیت پوست بیمار بستگی دارد. لازم به ذکر است که بعد از درمان ، پوست حساس و نازک می شود ، لذا بیماران مستلزم رعایت مراقبت های بعد از این پروسه زیبایی می باشند. این مراقبت ها به شرح ذیل هستند:

 • بعد از انجام این فرآیند به هیچ عنوان به پوست خود دست نزنید و از خاراندن آن خودداری نمایید.
 • در حالت کلی بعد از پایان پروسه درمان ، پوست قرمز شده و تورم دارد ، سپس شروع به لایه اندازی کرده و ملتهب می شود که افراد با مواجهه با این حالت دچار نگرانی می شوند ، اما باید توجه داشت که بروز این علائم کاملا طبیعی می باشد و التهاب بوجود آمده در پوست ، ناشی از باز بودن منافذ پوست است.
 • لازم به ذکر است که وقوع التهاب طبیعی در پوست پس از جوانسازی با میکرونیدلینگ در تهران ، مسئله ای طبیعی و ضروری است ، بنابراین تا یک هفته بعد از انجام این روش ، نباید داروهای ضد التهاب از قبیل ادویل یا بروفن مصرف نمود ، چرا که ممکن است مصرف این داروها سبب اختلال در فرآیند درمان شده و از بروز التهاب طبیعی ناشی از این عمل پیشگیری به عمل آورد.
  افراد می توانند برای کنترل التهاب و حساسیت بوجود آمده در پوست ، از کرم های مرطوب کننده استفاده نمایند.
 • همچنین توصیه می شود افراد پس از انجام این روش زیبایی به هیچ وجه از بروملین ، آرنیکا و کمپرس یخ استفاده نکنند ، زیرا این موارد از بروز التهاب طبیعی پوست ممانعت به عمل می آورند.
 • افراد بعد از پایان درمان پوست باید تا 24 ساعت مراقب باشند که تعریق نکنند، زیرا به دلیل باز بودن منافذ پوست ، وجود تعریق می تواند سبب ایجاد سوزش در پوست گردد.
  بعد از اتمام فرآیند ، از شستشوی صورت با آب گرم اجتناب کنید و تنها با آب سرد صورت خود را بشویید.
 • باید از رفتن به حمام  ، استخرو سونا تا 24 ساعت بعد ، پرهیز گردد.
 • به دلیل افزایش حساسیت پذیری پوست پس از میکرونیدلینگ در تهران ، هرگز از کرم های لایه بردار استفاده نفرمایید.
 • از آنجا که کرم های ضد آفتاب ، مختص پوست های سالم می باشند ، افراد پس از انجام این روش زیبایی ، نباید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند و در صورت نیاز شدید به آن می توانند از کرم های ضد آفتاب با حداقل SPF 30 استفاده نمایند.
 • به دلیل اینکه لوازم آرایشی ، محرک پوست بوده و می تواند فرآیند ترمیم را با مشکل مواجه سازد باید به مدت 2 روز از هیچ نوع لوازم آرایشی استفاده نمایید.
 • افراد بعد از انجام این روش درمانی ، باید حداقل به مدت 2 هفته ، از برنزه کردن خودداری نمایند و در زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرند.
 • انجام فعالیت های سنگین پس از استفاده از این روش ، ممنوع است.

 

 

 

هزینه میکرونیدلینگ در تهران

برای تعیین هزینه در ابتدا بیمار باید توسط دکتر زیبایی معاینه شود تا مشکلات پوست معین شود و در اصل می توان گفت که دکتر زیبایی با توجه به مشکل پوست ، دستمزد خود را تعیین می کند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها