لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز روشی کم تهاجمی برای لاغری و تناسب اندام می باشد که با استفاده از انرژی لیزر چربی های موضعی بدن را تخریب می سازد . با انتقال گرما اثر سفت کنندگی پوست نیز تحریک شده و لذا از شل شدگی و افتادگی پوست جلوگیری می شود . برای انجام روش لیزر لیپولیز ابتدا فرد مورد نظر تحت بی حسی موضعی قرار گرفته سپس از راه سوراخ های ریزی که در پوست ایجاد می شود ، میکرو کانال که قطر خیلی کمی داشته و یک فیبر نوری نیز دارد ، به داخل پوست وارد می شود . سپس کانولا در زیر پوست به حرکت درآمده و انرژی لیزر را به سلول های چربی منتقل می سازد و منجر به شکسته شدن اتصال آن ها می گردد . با انتقال انرژی لیزر به لایه ی دوم پوست از افتادکی پوست نیز جلوگیری می شود .

عمل لیزر لیپولیز با توجه به وسعت عمل با استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود . به طور معمول بیماری که تحت عمل لیـزر لیپولیز قرار می گیرد پس از چند ساعت از بیمارستان یا کینیک مرخص می شود .   در صورتی که حجم چربی های ذوب شده گسترده نباشد چربی ها در همان جا می مانند و طی متابولیسم طبیعی بدن از بین بروند .

نواحی مورد درمان با لیزر لیپولیز :

شکم ، ساق پا ، بازو ، ران ها ، پهلو ها ، غبغب و … را می توان با کمک روش لیزر لیپولیز درمان نمود و نتایج قابل توجهی را به جای گذاشت .

آیا پس از بکارگیری لیزر لیپولیز نیاز به بستری شدن هست ؟

انجام عمل لیـزر لیپولیز در حدود یک و نیم تا سه ساعت زمان می برد . می توان گفت در اکثر موارد بیماران پس از چندین ساعت مرخص می شوند اما در صورتی که وسعت عمل گسترده بوده و مخصوصا اگر تحت بی هوشی عمومی انجام شده باشد بهتر است بیمار تا 24 ساعت تحت نظر قرار گیرد .

 

دکتر الهام کفایی

– پوست ، مو ، زیبایی 

میکرونیدلینگ , تزریق بوتاکس , جوانسازی پوست , کاربرد درمانی بوتاکس )

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها